Konkurs Filmowy na ekranizację ulubionej powieści

Fundacja Sztuka Teatru oraz Biblioteka Publiczna w Krynicy-Zdroju serdecznie zapraszają młodzież z Powiatu Nowosądeckiego do udziału w specjalnym Konkursie Filmowym, organizowanym w ramach projektu ”czy/tu/czy/tam. Biblioteka – międzypokoleniowe centrum wymiany kulturalnej.”

Konkurs składa się z dwóch etapów:

Etap I:

polega na przesłaniu karty zgłoszeniowej, w której należy podać tytuł wybranego dzieła oraz w kilku zdaniach opisać zarys pomysłu na film (max 600 znaków). Termin naboru upływa: 31 maja 2015 r.

Etap II:

polega na złożeniu pracy konkursowej oraz wypełnionej karty konkursu w jednym z oddziałów Biblioteki Publicznej w Krynicy- Zdroju lub przesłaniu jej na adres podany w regulaminie. Termin naboru upływa: 30 czerwca 2015 r.

Masz swoją ulubioną książkę?
Który rozdział najbardziej zapadł Ci w pamięć?
Który opis najlepiej oddziałuje na Twoją wyobraźnię?
Jak wyobrażasz sobie bohaterów?
Który dialog najbardziej Cię rozbawił?
Czy jest lektura, którą chciałbyś uwspółcześnić?
Czy jest książka, w której czasy chciałbyś się przenieść?

Czytasz? Pokaż nam jak to widzisz. Nakręć film.
Opracuj scenariusz. Skrzyknij kolegów. Zrealizujcie swój filmowy projekt. Zabawcie się.
Kręć kamerą, aparatem, telefonem komórkowym, kamerką internetową – czymkolwiek, co masz pod ręką.

Pomysł:

Inspiracją może być cała historia lub tylko jej fragment – ulubiony rozdział, opis, dialog, bohater... korzystaj z książki jak chcesz. Pokaż na filmie obrazy, które widzisz, kiedy ją czytasz.
Konwencja? Dowolna – film kostiumowy, psychologiczny, film fantasy, dokument, film animowany, serial, teledysk, film niemy, video-art, komedia, horror… To co lubisz!

Scenariusz:

Możesz wykorzystać oryginalny tekst, ale nie jest to wymóg. Ważne by film był Twoją autorską wypowiedzią inspirowaną konkretnym dziełem literackim.
Film może być montażem obrazów, lub pojedynczym niemym ujęciem. Ważne by oddawał nastrój, który towarzyszył Ci podczas czytania ulubionej książki.

Zespół:

Zabaw się w reżysera. Zainspiruj znajomych. Zróbcie casting dla aktorów, czemu nie? Wykorzystaj swoje zdolności. Ożyw potencjał jaki drzemie w tych, których znasz. Przeżyjcie wspólnie filmową przygodę. Niech inni zobaczą Was w akcji.