Drodzy Przyjaciele!


Byliśmy przekonani, że jak co roku w styczniu będzie nam dane spotkać się w malowniczo zaśnieżonej Krynicy podczas corocznego roZjazdu. Niestety sytuacja jaka spotyka nasze społeczeństwo, a Was, lekarzy stawia na pierwszej linii frontu, chcielibyśmy zadbać o odrobinę normalności, jeśli już nie możemy ze sobą pobyć i porozmawiać.

Dlatego udostępniamy Wam nasz dwuczęściowy spektakl z roku 2019 pt. #zobaczciało. Spektakl nagrodzony Krakowską Nagrodą Teatralną im. Stanisława Wyspiańskiego. Spektakl jest zabezpieczony hasłem. Ta podstrona została stworzona specjalnie dla Was.

Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkamy się przynajmniej myślą, poprzez niewidzialną nić porozumienia.
Życzymy udanego seansu, pozdrawiamy z okrzykiem: Do zobaczenia za ROK!


O SPEKTAKLU:

Spektakl podejmuje temat niewidzialnej sieci połączeń pomiędzy człowiekiem a naturą i kosmosem. Porusza tematy masowego stosowania antybiotyków w hodowli zwierząt, smogu technologicznego, nadprodukcji plastiku. Składa się z dwóch części: niemej, w której aktorzy generują obrazy nawiązujące do drzemiących w nas pierwotnych archetypów. W drugiej części słowo, rozpędem współczesności wtłacza w schizofreniczną polifonię tematów i punktów widzenia. Finał wyrzuca widza w intymną przestrzeń osobistej kontemplacji. Cały spektakl wypełniono zaawansowaną technologią multimedialną, którą ze sceny sterują wyłącznie aktorzy.

Reżyseria: Szymon Budzyk
Dramaturgia: Karolina Fortuna
Multimedia: Mateusz Świderski
Asystent reżysera: Aleksandra Powęzka
Choreografia: Joanna Achinger - Duraj
Obsada: Julia Dyga, Natalia Maczyta-Cokan, Maciej Cymorek, Łukasz Gawroński (AST)
 

 
  •   WSPIERAJ TEATR w czasie pandemii |  COVID 19 |  Przekaż darowiznę DZIĘKUJEMY! | Numer konta: 78 8811 0006 0000 0049 8197 0001  |